Daňové a účetní poradenství - aktuality

Aktuality

VÝDAJE PAUŠÁLEM 2018-2019

21. únor 2019

Od 01.01.2018 dle § 7 odst. 7 ZDP je možné paušální odpočty uplatňovat do výše 1 000 000 Kč. S tím, že je možné využít současně slevu na vyživovanou manželku a odpočty na vyživované děti. (číst více)


DODANĚNÍ SOUKROMÉHO ŽIVOTNÍHO POJIŠTĚNÍ

20. leden 2019

Poplatník podává daňové přiznání v roce, ve kterém k porušení podmínek došlo. Částky, o které si v uplynulých letech snižoval základ daně, uvede zaměstnanec v daňovém přiznání jako ostatní příjem dle § 10 ... (číst více)


DAŇOVÉ ZVÝHODNĚNÍ U ŽIVOTNÍHO POJIŠTĚNÍ

3. březen 2015

Pokud o daňové zvýhodnění stojíte, musíte uzavřít dodatek ke smlouvě, ve kterém se zavážete, že nebudete provádět výběry vložených prostředků. Pokud byste přesto prostředky vybrali dříve, než vám bude 60 let, budete muset státu vrátit peníze, které jste si z daní odečetli za posledních 10 let.


NEŠETŘETE NA DAŇOVÉM PORADCI. MŮŽE SE VÁM MNOHONÁSOBNĚ VYPLATIT

20. únor 2015

Podnikatelé stále častěji využívají služeb daňového poradce. Daňové omyly stojí podnikatele tisíce korun ročně. Není se co divit, zákony se prakticky s každým zdaňovacím obdobím mění a daňové správy po celém světě zvyšují tlak na maximální výběr daní a efektivitu daňových procesů. Právě v těchto chvílích je ten správný čas obrátit se na daňové poradce.